Coaches Voting in the Regional All-Star Process

Girls

North Class A: Joe Johnson, Bangor; David Hamel, Brewer; Martyn Davison, Brunswick; Meredith Messer, Camden Hills: Jeff Hersey, Cony; Craig Latuscha, Edward Little; Paul Wellman, Hampden Academy; Peter Spears, Lawrence; Brant Remington, Lewiston; Penny Stansfield, Messalonskee; Sam Chard, Mt. Ararat; Fred Conlogue, Mt. Blue; Chad Truman, Oxford Hills; Mike Herrick, Skowhegan (14 – 14)

North Class B: Todd Albert, Caribou; Ryan Nored, Erskine Academy; Chris Wesley, Foxcroft Academy; M J Ball, Hermon; Jennifer Plourde, John Bapst; Cassie Pickering, Lee/Stearns; May Dow, MDI; David Page, Mt. View; Todd Pelton, Nokomis; Darryl Townsend, Oceanside; Ralph Michaud, Presque Isle; Mark Serdjenian, Waterville; Steve Bodge, Winslow (13 of 18)

North Class C: Michael Garcelon, Bucksport; Rick Speed, Central; Jody Grant, Dexter; Robby Nadeau, Fort Kent; Steve Bemiss, GSA; Tim Tweedie, Houlton; Rebecca West, Limestone/MSSM; Stephenie Dubay, Mattanawcook; Cid Dyjak, Orono; Dawn McLaughlin, Penquis; Vincent Emery, Washington Academy (11 of 16)

North Class D: Peter Belskis, Ashland; Dale Overlock, Bangor Christian; Joe Levesque, Central Aroostook; Jocelyn McDonald, Fort Fairfield; Sarah Williams, Hodgdon; Shaun McAvoy, Katahdin; Tom Gerard, Madawaska; Ryan Reed, Penobscot Valley; Michelle Hatch, Schenck; Dana Bowen, Shead; Holly Vining, Southern Aroostook; Ben Arsenault, Van Buren; Marcie Barbarula, Washburn (13 of 18)

South Class A: Ed Taylor, Bonny Eagle; Craig Roberts, Cheverus; Kevin Olson, Deering; Andrew Pelletier, Falmouth; Jeanne Zarrilli, Gorham; Chelsea Watson, Marshwood; Hallie Hawkes, Massabesic; Arthur Mosen, Portland; Chris Coleman, Sanford; Mike Farley, Scarborough; Jeff Selser, South Portland; Dillon Bates, The Maine Girls Academy; Chris Kohl, Thornton Academy; Deb Lebel, Windham (14 of 17)

South Class B: Craig Fannan, Cape Elizabeth; Kiaran McCormack, Gray-New Gloucester; Peter Webb, Lake Region; Chris Cifelli, Leavitt; Donovan York, Lincoln Academy; Travis Magnusson, Maranacook; Steve Boyce, Morse; Lynn Gould, Mountain Valley; Jeremy Young, Oak HIll; Doug Cottis, Wells; Josh Thornton, Yarmouth, Wally Caldwell, York (12 of 17)

South Class C: Heidi Vicniere, Carrabec; Brian Dube, Lisbon; Michael Walsh, Madison; Gary Trafton, Monmouth; Heath Floyd, Old Orchard Beach; Kevin Murphy, Sacopee Valley; Alicia Pelletier, St. Domonic’s;  Kristin O’Neill, Traip Academy; Todd Dominski, Waynflete; Duane Goud, Wiscasett  (9 of 15)

South Class D: Larry Thornton, Buckfield; Chris Spaulding, GPCS; Cindy Obrey, Greenville; Troy Kendrick, Richmond; RJ Robinson, Searsport; Scott Lawyerson, Valley (6 of 10)

Boys

North Class A: Garth Berenyi, Bangor; Ben Poland, Brewer; Mark Roma, Brunswick; Ryan Hurley, Camden Hills; Tim Mains, Edward Little; Josh Stevens, Hampden Academy; Robert Towne, Lawrence; Michael McGraw, Lewiston; Tom Sheridan, Messalonskee; Jack Rioux, Mt. Ararat; Joel Smith, Mt. Blue; Matt Dieterich, Oxford Hills (12 of 14)

North Class B: Scott Hunter, Caribou; Phil Hubbard, Erskine Academy; Luis Ayala, Foxcroft Acdemy; Harry Dieuveuil, Hermon; Peter McDonnell, John Bapst; Tyler Frank, MDI; Mike Umbrianna, Nokomis; Matt Petrie, Oceanside; Mark Graffam, Old Town; Joe Greaves, Presque Isle; Kerry Serdjenian, Waterville; Aaron Wolfe, Winslow (12 of 18)

North Class C: Matt Morrison, Bucksport; Paul Speed, Central; Andrew Bermudez, Dexter; Tim Desjardins, Fort Kent; Mark Ensworth, GSA; Caleb Byron, Houlton; Randy Harris, Lee/Stearns; Jon Hamilton, Limestone/MSSM; Aaron Ward, Mattanawcook Academy; Michael Peterson, Narraguagus; Waldo Caballero, Orono; Jason Mills, Penquis; Trey Gilbert, Piscataquis; Rick Dube, Sumner; Chris Gardner, Washington Academy (15 of 16)

North Class D: Trevor Hews, Ashland; Aaron Wilcox, Bangor Christian; Joe Stinson, Deer Isle-Stonington; Shaun Beaudoin, East Grand; Ryan Shaw, Easton; John Ala, Fort Fairfield; Robert Smith, Hodgdon; Todd Alley, Jonesport-Beals; Dylan Harris, Katahdin; Ty Richards, Machias; Shawn Querze, Madawaska; Jeremy Durost, Penobscot Valley; Aaron Hutchings, Schenck; Josh McGuire, Shead; Paul Sherman, Southern Aroostook; Steve Lapierre, Van Buren; Ben Goodwin, Washburn; Kevin Lavoie, Wisdom (18 of 20)

South Class A: Laurence Birmingham, Biddeford; Larry Robertson, Bonny Eagle; Matthew Andreasen, Cheverus; Joel Costigan, Deering; David Halligan, Falmouth; Tim King, Gorham; Ben Deschene, Greg Canavaugh, Kennebunk; Marshwood; Rocco Frenzilli, Portland; Tim Fecteau, Sanford; Mark Diaz, Scarborough; Bryan Hoy, South Portland; Andrew Carlson, Thornton Academy; Vincent Aceto, Westbrook; Wally LeBlanc, Windham (15 of 17)

South Class B: Ben Raymond, Cape Elizabeth; Paul Vinceire, Carrabec/Madison; Andy Higgins, Gray New Gloucester; Michael Andreasen, Greely; Zac Conlogue, Leavitt; Don Beckwith, Maranacook; Chuck Reece, Morse; James Taylor, Mountain Valley; Michael Hagerty, Yarmouth; Eric Martens, York (10 of 18)

South Class C: Dan Sylvester, Lisbon; Joe Fletcher, Monmouth Academy; Darren Allen, Mt. Abram; Marty Bressler, St. Dominic; Sam Bowers, Sacopee Valley; John Eliot,Telstar; Brandon Salway, Waynflete; Marc Fortin, Winthrop; Chris Cossette, Wiscassett (9 of 13)

South Class D: Kyle Rines, Buckfield; David Wilkinson, Chop Point; Christopher Spaulding, GPCS; Jeff Richards, Greenville; Danielle Ellis, Rangeley Lakes; Peter Gardner, Richmond; Eric Larsen Temple Academy; Arik Akerberg, Seacoast Christian;; Adam Farnham, Valley (9 of 15)

Advertisements
By mainesoccercoaches