Maine Soccer Coaches Regional All-Star Teams – 2016

Girl’s Regional All-Star Teams 2016

Northern Maine Class A

Bangor: Megan Connor, Midfield, Sr; Grace Morris, Back, Sr; Brewer: Cassie Brown, Back, Jr; Emily Lord, Midfield, Jr; Maria Low, Midfield, So; Brunswick: Maeve Arthur, Forward, Jr; Kira Wolpow, Forward, Sr; Camden Hills: Bryn Anderson, Forward, Sr; Kristina Kelly, Forward, Fr; Kassie Krul, Midfield, So; Charlotte Messer, Midfield, Sr; Edward Little: Piper Norcross, Forward, Jr; Hampden Academy: Melissa Reichel, Midfield, Sr; Lewiston: Morgan Eliasen, Back, Sr; Messalonskee: McKenna Brodeur, Forward, Sr; Mt. Blue: Addie Schanz, Keeper, Sr

Northern Maine Class B

Caribou: Maddie Doucette, Forward, Sr; Searra Herbert, Midfield, Jr; Erskine Academy: Kayla Hubbard, Midfield, Jr; Hermon: Alex Allain, Forward, Jr; Emi Higgins, Back, Sr; Brianna Saulter, Midfield, Sr; John Bapst: Gina Cambria, Forward, Jr; Soleil Skehan, Back, So; Lee Academy/Stearns: Emma Alley, Midfield, Sr; Lindsey Dodge, Back, Jr; MDI: Paige Mason, Back, Sr; Nokomis: Austin Taylor, Midfield, Sr; Oceanside: Jillian Brooks, Midfield, Sr; Presque Isle: Tori Koch, Back, Sr; Madison Michaud, Forward, So; Waterville: Jordan Jabar, Back, Sr; Sophie Webb, Forward, Jr

Northern Maine Class C

Bucksport: Emily Hunt, Back, Sr; Central: Sydney Allen, Forward, Jr; Emma Campbell, Forward, Sr; Fort Kent: Cassidy Lovley, Midfield, Jr; George Stevens Academy: Morgan Dauk, Midfield, Sr; Houlton: Kolleen Bouchard, Midfield, Jr; Aspen Flewelling, Back, Jr; Mattanawcook Academy: Megan Porter, Back, Sr; Orono: Brinsley Chasse, Midfield, Sr; Becky Lopez-Anido, Forward, Sr; Kaitlin Richards, Keeper, Sr; Penquis Valley: Jordan Durant, Keeper, Sr; Cymeria Robshaw, Forward, So; Piscataquis: Erin Speed, Forward, Jr

Northern Maine Class D

Ashland: Mackenzie Carter, Forward, Jr; Megan Cote, Keeper, Jr; Morgan Doughty, Forward, Jr; Cassidy Pelletier, Back, Sr; Central Aroostook: Jadeyn Giberson, Forward, Sr; Kate Levesque, Forward, Fr; Hodgdon: Taylor Desrosiers, Midfield, Sr; Katahdin: Georgia Landry, Back, Sr; Madawaska: Jenna Dugal, Forward, So; Desiree Belanger, Midfield, Sr; Hannah Nadeau, Forward, Jr; Penobscot Valley: Ryley Buck, Midfield, Jr; Lauren Reed, Midfield, So; Tori Watts, Forward, Sr

Southern Maine Class A

Cheverus: Emma Gallant, Midfield, Fr; Falmouth: Delaney Goodell, Back, So; Gorham: Emma Forgues, Midfield, So; Narissa Libby, Back, Sr; Hallie Shiers, Forward, So; Emma Smith, Keeper, Sr; Marshwood: Reagan Nichols, Midfield, Sr; Marin Smith, Forward, Jr; Portland: Ella Altidor, Back, Jr; Sanford: Vanessa Hodge, Forward, Sr; Scarborough: Gaby Panagakos, Forward, Jr; Ashley Perriello, Forward, Sr; Windham: Emily Kent, Back, Sr; Holly Spencer, Midfield, Sr; Maggie Symonds, Forward, Jr

Southern Maine Class B

Cape Elizabeth: Mariah Deschino, Forward, Sr; Fryeburg Academy: Sophie Trepohl, Midfield, Fr; Gray New Gloucester: Emma Woods, Midfield, Jr; Greely: Katherine Clancy, Back, Fr; Courtney Sullivan, Forward, Jr; Ellie Schad Midfield, Sr; Leavitt: Miranda Coombs, Back, Sr; Morse: Amanda Gagne, Midfield, Sr; Mountain Valley: Abigail Mazza, Midfield, Sr; Oak Hill: Anna Dodge, Keeper, Jr; Hannah Nadeau, Back, Sr; Yarmouth: Katie Clemmer, Forward, Sr; Abby Condon, Back, Sr; Sara D’Appolonia, Midfield, Jr; Cory Langenbach, Midfield, Sr; York: Payton Humphrey, Back, Jr

Southern Maine Class C

Dirigo:  Brittany Greig, Midfield, Sr; Fryeburg Academy: Sophie Trepohl, M, Fr; Hall-Dale: Addie Davis, Forward, Sr; Lisbon: Ali Sult, Keeper, Sr; Madison: Whitney Bess, Midfield, Jr; Ashley Emery, Midfield, Jr; Jillian Holden, Forward, Jr; Madeline Wood, Midfield, Sr; Monmouth Academy: Tia Day, Forward, Jr; Haley Fletcher, Forward, Sr; Emily Grandahl, Midfield, Jr; Izzy Lewis, Back, Sr; Sacopee Valley: Mckenzie Murphy, Midfield, Sr; Helen Ruhlin, Back, Sr; Waynflete: Isabel Canning, Back, Sr; Wiscasset: Gabrielle Chapman, Forward, Sr

Southern Maine Class D

Buckfield: Kali Litchfield, Forward, Sr; Greater Portland Christian: Courtney Spaulding, Forward, So; Greenville: Charlotte Aucoin, Forward, Jr; Richmond: Destiny Anair, Midfield, Jr; Cassidy Harriman, Back, Sr; Camryn Hurley, Back, Sr; Caitlin Kendrick, Midfield, So; Meranda Martin, Forward, Sr; Searsport: Brooklynn Alberts, Keeper, Jr; Karigen Coffin, Forward, Sr; Paige Ireland, Back, Sr; Ashten Wells, Midfield, So; Valley: Michaela Marden, Back, Sr; Samantha West, Keeper, Sr

Boy’s  Regional All-Star Teams 2016

Northern Maine Class A

Bangor: Carson Atherley, Midfield, Sr; Garth Berenyi, Forward, Jr; George Payne, Keeper, Sr; Camden Hills: Andy Gross, Back, Sr; Josiah Krul, Midfield, Sr; Kieran Lydon, Forward, Sr; Edward Little: Jarod Norcross-Plourde, Forward, Sr; Alex Thompson, Back, Jr; Hampden Academy: Ben Huston, Midfield, Sr; Lewiston: Maulid Abdow, Midfield, Sr; Muktar Ali, Midfield, Jr; Joseph Kalilwa, Back, Sr; Abdiaziz Shaleh, Back, Sr; Messalonskee: James Kouletsis, Forward, Sr; Mt. Ararat: James Hutchinson, Midfield, Sr; Travis Nadeau, Forward, So

Northern Maine Class B

Caribou: Alex Ezzy, Midfield, So; Andre Rossignol, Forward, Sr; Ellsworth: Colby Clarke, Forward, Sr; Foxcroft Academy: Logan Butera, Keeper, Sr; Levi Stedman, Midfield, Jr; Hermon: Matthew Leach, Midfield, Sr; James Petersen, Midfield, Jr; John Bapst: Paul Branch, Forward, Sr; Alex Mooney, Back, Sr; Alvaro Valls, Forward, Sr; MDI: Joe Grubb, Forward, Sr; Old Town: Niko Knapp, Forward, Sr; Presque Isle: Nick Bartlett, Back, Sr; Winslow: Spencer Miranda, Midfield, Sr; Jake Warn, Forward, Jr; Mike Wildes, Back, Jr

Northern Maine Class C

Central: Caleb Shaw, Forward, Sr; Andrew Speed, Forward, Sr; Fort Kent: Micah Charette, Forward, Jr; Nathan Michaud, Back, Sr; Niko Naranja, Midfield, Jr; George Stevens Academy: Cameron Gordon, Back, Sr; Houlton: Zach Fitzpatrick, Forward, Jr; Limestone/MSSM: Tobyn Blatt, Forward, Jr; Orono: Jacob Fandel, Midfield, Sr; Penquis Valley: Clayton Preble, Back, Sr; Piscataquis: Bryce Gilbert, Midfield, Jr; Sumner: Issiac Christiansen, Keeper, Sr; Noah Goldfarb, Midfield, Sr; Washington Academy: Dnye-Jha Hayward, Back, Sr; Oneko Lowe, Midfield, Sr

Northern Maine Class D

Ashland: Kyle Beaulier, Forward, Sr; Bangor Christian: Luke Chandler, Midfield, Jr; Jon Cormier, Back, Sr; Dean Grass, Back, Jr; Josh Palmeter, Midfield, Sr; Tyler Welch, Midfield, Sr; Easton: Jacob Flewelling, Keeper, Sr; Fort Fairfield: Jonah Daigle, Forward, So; Chris Giberson, Midfield, Sr; Colin Goshorn, Back, Jr; Ryan Player, Midfield, Sr; Hodgdon: Daden Palmer, Forward, Sr; Penobscot Valley: Jonathan Littlefield, Back, Jr; Brad McKechnie, Forward, So; Schenck: Justin Thompson, Keeper, Sr; Van Buren: Brandon Sytulek, Back, Jr; Woodland: Drew Hayward, Forward, So

Southern Maine Class A

Bonny Eagle: Ryan Moody, Forward, Sr; Cheverus: Will Peterson, Keeper, Sr; Deering: Jonata Mbongo, Back, Sr; Falmouth: Nate Arrants, Forward, Jr; Olin Rhoads, Back, Sr; Jonah Spiegel, Midfield, Sr; Gorham: Jackson Fotter, Forward, Sr; Sanford: Patrick Morris, Midfield, Sr; Scarborough: Garrett King, Midfield, Sr; Noah Stracqualursi, Forward, Sr; South Portland: Riley Hasson, Keeper, Jr; Khalid Suja, Midfield, Sr; Thornton Academy: Noah Niles, Midfield, Sr; Westbrook: Shammah Gahomera, Midfield, Sr

Southern Maine Class B

Cape Elizabeth: Quinn Hewitt, Midfield, Sr; Connor Thoreck, Forward, Sr; Carrabec/Madison: Dustin Crawford, Midfield, Sr; Paul Kaplan, Back, Sr; Gray New Gloucester: Bryce Hayman, Midfield, Sr; John Henry Villanueva, Keeper, Sr; Greely: Chris Borden, Back, Sr; Hunter Graham, Forward, Sr; Maranacook: Hayden Ewell, Midfield, Sr; Sam Wilkinson, Forward, Sr; Yarmouth: Henry Coolidge, Midfield, Sr; Matthew Dostie, Midfield, Sr; Luke Groothoff, Midfield, Jr; Eric LaBrie, Forward, So; York: Alex Nickerson, Forward, Jr

Southern Maine Class C

Hall-Dale: Nick Guiou, Back, Sr; Lisbon: Jacob Fasuro, Back, Sr; Monmouth Academy: Avery Pomerleau, Forward, Jr; Hunter Richardson, Midfield, Sr; Mt. Abram: Evan Allen, Midfield, Fr; Sean Allen, Back, Sr; North Yarmouth Academy: Xander Bartone, Midfield, Sr; Sacopee Valley: Cameron Cyr, Keeper, Sr; St Dom’s: Kyle Welsh, Back, Sr; Telstar: Kellen True, Forward, Sr; Traip Academy: Charlie Driscoll, Midfield, Jr; Waynflete: llyas Abdi, Forward, Jr; Jack Meahl, Back, Sr; Wiscasset: Kevin Lynch, Back, Sr; Russell Marr, Midfield, Sr

Southern Maine Class D

Buckfield: Matt Beaucage, Forward, Sr; Simon Burch, Back, Sr; Zack Grover, Back, Jr; Ethan Jackson, Midfield, Jr; Greater Portland Christian: Jeremiah Hammond, Midfield, Sr; Ethan Spaulding, Forward, Sr; Greenville: Evan Bjork, Keeper, Jr; Richmond: Brendan Emmons, Midfield, Sr; Matthew Rines, Back, Jr; Cody Tribbet, Midfield, Sr; Searsport: Barrett Grant, Forward, Sr; Connor Kneeland, Forward, Jr; Ben Powell, Keeper, Jr; Seacoast Christian: Caleb LaCroix, Midfield, Sr;  Temple Academy: Brad Smith, Forward, Sr

Advertisements
By mainesoccercoaches