Coaches That Voted In The Regional All-Star Process

Boys

North Class A (10 of 12) – Garth Berenyi, Bangor: Mark Roma, Brunswick: Ryan Hurley, Camden Hills: Tim Mains, Edward Little: Josh Stevens, Hampden Academy: Michael McGraw, Lewiston: Tom Sheridan, Messalonskee: Jack Rioux, Mt. Ararat: Joel Smith, Mt. Blue: Matt Dieterich, Oxford Hills

 

North Class B (14 of 21) – Kevin Coombs, Belfast: Ben Poland, Brewer: Scott Hunter, Caribou: Paul Lock, Ellsworth: Carrie Larrabee, Erskine Academy: Luis Ayala, Foxcroft Academy: Nick Wallace, Gardiner: Bob Towne, Lawrence: Brian Campbell, Medomak Valley: Dale Hustus, Mt. View: Mark Graffam, Old Town: Joe Greaves, Presque Isle: Chris Gardner, Washington Academy: Aaron Wolfe, Winslow:

 

North Class C (12 of 14) – John Boynton, Bucksport: Paul Speed, Central: Andrew Bermundez, Foxcroft Academy: Oniqueky Samuels, Fort Kent: Mark Ensworth, George Steven Academy: Caleb Byron, Houlton: Randy Harris, Lee: Aaron Ward, Mattanawcook Academy: Waldo Caballero, Orono: Jason MIlls, Penquis: Trey Gilbert, Piscataquis: Rick Dube, Sumner:

 

North Class D (13 of 21) – Trevor Hews, Ashland: Aaron Wilcox, Bangor Christian: Ryan Shaw, Easton: Jason Little, Hodgdon: Todd Alley, Jonesport Beals: Dylan Harris, Katahdin: Ben Gagnon, Madawaska: Jon Hamilton, MSSM: Jeremy Durost, Penobscot Valley: Aaron Hutchins, Schenck: Josh McGuire, Shead: Steve Lapierre, Van Buren: Carl Ripley, Woodland

 

South Class A (15 of 17) – Larry Robertson, Bonny Eagle: Matt Andreasen, Cheverus: Joel Costigan, Deering: David Halligan, Falmouth: Tim King, Gorham: Greg Cavanaugh, Kennebunk: Ben Deschene, Marshwood: Rodney Brown, Noble: Rocco Frenzelli, Portland: Tim Fecteau, Sanford: Mark Diaz, Scarborough: Bryan Hoy, South Portland: Andy Carlson, Thornton Academy: Vincent Aceto, Westbrook: Wally LeBlanc, Windham:

 

South Class B (7 of 16) – Ben Raymond, Cape Elizabeth: Andy Higgins, Gray New Gloucester: Michael Andreasen, Greely: Zac Conlogue, Leavitt: James Taylor, Mountain Valley: Michael Hagerty, Yarmouth: Eric Martens, York

 

South Class C (11 of 13) – Paul Vicneire, Carrabec: Andy Haskell, Hall-Dale: Dan Sylvester, Lisbon: Don Beckwith, Maranacook: Joe Fletcher, Monmouth Academy: Darren Allen, Mt. Abram: Sam Bowers, Sacopee Valley: Marty Bressler, St. Dom’s: Michael Macleay, Traip Academy: Brandon Salway: Waynflete: Marc Fortin, Winthrop

 

South Class D (14 of 17) – Kyle Rines, Buckfield: David Wilkinson, Chop Point: Chris Spaulding, Greater Portland Christian: Bill Foley, Greenville: Rob McHugh, Isleboro: Martyn Keen, North Yarmouth Academy: Danielle Ellis, Rangeley Lakes: Arik Akerberg, Seacoast: John Frye, Searsport: Phil Hubbard, Temple Academy: Adam Farnham, Valley: Richard Carlsen, Vinalhaven: Chris Cossette, Wiscasett

 

Girls

North Class A (9 of 12)  – Joe Johnson, Bangor: Martyn Davison, Brunswick: Meredith Messer, Camden Hills: Craig Latuscha, Edward Little: Paul Wellman, Hampden: Brant Remington, Lewiston: Fred Conlogue, Mt. Blue: Chad Truman, Oxford Hills: Mike Herrick, Showhegan

 

North Class B (16 of 21) – Dave Hamel, Brewer: Chris Lavalle, Belfast: Todd Albert, Caribou: Ryan Nored, Erskine Academy: Chris Wesley, Foxcroft Academy: M J Ball, Hermon: Kori Dionne, John Bapst: Peter Spear, Lawrence: Autumn Pepin, MCI: May Dow, MDI: David Page, Mt. View: Todd Pelton, Nokomis: Eric Damboise, Old Town: Ralph Michaud, Presque Isle: Mark Serdjenian, Waterville, Steve Bodge, Winslow

 

North Class C (10 of 14) – Michael Garcelon, Bucksport: Rick Speed, Central: Jody Grant, Dexter: Steve Bemiss, George Stevens Academy, Tim Treedie, Houlton: Robby Nadeau, Fort Kent: Cassie Pickering, Lee Academy: Stephanie Dupay, Mattanawcook Academy: Cid Dyjak, Orono: Dawn MacLaughlin, Penquis:

 

North Class D (12 – 19) – Peter Belskis, Ashland: Dale Overlock, Bangor Christian: Joe Levesque, Central Aroostook: Audra Fitzherbert, Easton: Jocelyn Carvell, Fort Fairfield: Shawn McAvoy, Katahdin: Tom Gerard, Madawaska: Mike Dugal, MSSM: Ryan Reed, Penobscot Valley: Michelle Hatch, Schenck: Holly Vining, Southern Aroostook: Marcie Barbarula, Washburn

 

South Class A (14 – 18) – Ed Taylor, Bonny Eagle: Craig Roberts, Cheverus: Kevin Olson, Deering: Andrew Pelletier, Falmouth: Jeanne Zarrilli, Gorham: Shannon Cavanaugh, Kennebunk: Chelsea Watson, Marshwood: Mike Reil, Noble: Curtis Chapin, Portland: Sam Gallagher, Sanford: Michael Farley, Scarborough: Jeff Selser, South Portland: Natalie Sharland, Thornton Academy: Deb Label, Windham

 

South Class B (10 – 16) – Kiaran McCormack, Gray New Gloucester: Peter Webb, Lake Region: Chris Cifelli, Leavitt: Donavan York, Lincoln Academy: Steve Boyce, Morse: Jeff Pelletier, Mountain Valley: Bill Acretilli, Spruce Mountain: Doug Cottis, Wells: Chris Coleman, Yarmouth: Wally Caldwell, York

 

South Class C (10 – 16) – Heidi Vicneire, Carrabec: Josh Shaw, Dirigo: Guy Cousins, Hall-Dale: Jenniffer Perron, Lisbon:  Michael Walsh, Madison: Travis Magnusson, Maranacook: Gary Trafton, Monmouth Academy: Heath Floyd, Old Orchard Beach: Patrick Keary, St. Dom’s: Kristin O’Neill, Traip Academy:

 

South Class D (9 – 12) – Larry Thornton, Buckfield: Chris Spaulding, Greater Portland Christian: Cindy Obrey, Greenville: Ricky Doyon, North Yarmouth Academy: Troy Kendrick, Richmond: R J Robertson, Searsport: Scott Lawyerson, Valley: Susan Philbrick, Vinalhaven: Duane Goud, Wiscasset

Advertisements
By mainesoccercoaches